• Aktualności

      • Imieniny Mikołaja

      • W naszej szkole odbyły się Imieniny Mikołaja. Gośćmi specjalnymi były dzieci i opiekunowie z okolicznych zaprzyjaźnionych przedszkoli. Dzieci wspólnie z nami tanczyly,śpiewały i obserwowaly świąteczny spektakl muzyczno - teatralny. Dziękujemy młodym wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałą prezentację swoich talentów,a małym przyjaciołom i ich opiekunom  za odwiedziny.  Było nam niezwykle miło Was gościć.

      • Szkolne Koło Wolontariatu

      • Dnia 18 października odbyło się druga akcja szkolnego koła wolontariatu dla konińskiego hospicjum - "Grabienie liści". Dziekujemy naszym wolontariuszom z klas 5 - 8 za okazaną dobroć!

      • Święto pieczonego ziemniaka.

      • Klasy 2d, 3a, 3b, 3c, 3d wybrały się do Pradoliny na Święto Pieczonego Ziemniaka. Na łonie natury dzieci wspaniale się bawiły. Nie zabrakło oczywiście ogniska, kiełbasek, no i pieczonego ziemniaka w ognisku!

      • Jesienne prace przy hospicjum.

      • Uczniowie klas 5, 6 i 7 odwiedzili 4 października konińskie hospicjum. Prowadzili tam w ramach wolontariatu prace jesienne przed wejściem do hospicjum. Serdecznie dziękujemy za Waszą empatię i wkład w czynieniu dobra! Jesteśmy z Was dumni!

      • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

      • Od października do czerwca będą odbywać się w naszej szkole zajęcia w ramach programu CMI - Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym. Planowany jest nabór do 2 grup. Na poziomie klas IV - VI oraz klas VII - VIII. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu w 2 godzinnych blokach lekcyjnych. Zajęcia w pierwszym semestrze przeznaczone są na wprowadzenie podstaw języków programowania takich jak: scratch, python, C++.   W drugim semestrze zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem zakupionych przez szkołę robotów. Zapisy prowadzi i szczegółowych informacji udziela p. Sławomir Olejniczak. Ilość miejsc ograniczona. Informacje na temat projektu są także dostępne na stronie projektu w linku poniżej. Zajęcia dla dzieci w ramach projektu są bezpłatne.

      • Roboty edukacyjne, które wprowadzą uczniów w świat programowania

      •  

       Od roku szkolnego 2019/2020 uczniowie naszej szkoły podczas edukacji informatycznych będą mogli korzystać z interaktywnych robotów edukacyjnych. Photony poprzez aplikację mobilną uczą dzieci podstaw programowania, pomagają im rozwijać kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia.
       Życzymy miłej nauki poprzez zabawę z robotami.

      • Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

      • Szanowni Państwo!

       Ze względu na nie działającą jeszcze galerię zdjęć na stronie internetowej „Trójki”, chciałbym Państwu udostępnić zdjęcia z uroczystego zakończenia roku szkolnego poprzez podany niżej link do dysku wirtualnego. Stamtąd można skopiować interesujące Państwa fotografie.

       Zostawiłem również w sekretariacie szkoły płyty DVD, z których też można uzyskać kopie. Liczba zdjęć jest bardzo duża, bo ponad 800 (300 z zakończenia klas VIII i ponad 500 z zakończenia pozostałych klas), jest więc z czego wybierać. Mam nadzieję, że nie będą Państwo mieli żadnych kłopotów z ich pobraniem.

       Chciałbym też podziękować panu Robertowi Łętowi za pomoc w wykonywaniu zdjęć
       w dniu 19 czerwca 2019r.

       Roman Bąk

        

       Zakończenie roku

       https://drive.google.com/open?id=19r5CI-9f4ynOZbWTFFMNmPU1q97DiK9G

        

       Zakończenie klas VIII

       https://drive.google.com/open?id=1a4wNuKgrHZzFMQpKtYWD_512wX3REiWy

      • VIII Miejski Konkurs Plastyczno- Literacki „Moja szkoła za 100 lat”

      • VIII Miejski Konkurs Plastyczno- Literacki

       „Moja szkoła za 100 lat”

                    28. 05. 2019r. w naszej szkole odbył się VIII Miejski Konkurs Plastyczno- Literacki „Moja szkołą za 100 lat”. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy wykonywali prace w naszej szkole. W konkursie wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 12 i Przedszkola nr 12 oraz z SP 1, SP 6, SP 11 i SP 3.

                   Spośród 40 prac jury wyłoniło następujących laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych:

       • Przedszkolaki

              miejsca równorzędne:

                    - Anna Myślińska

                    - Ada Kasznia

                    - Filip Suchodolski

                    - Victoria Sawa

                    - Sebastian Kraśko

                    - Zofia Kłaniecka

                    wyróżnienia:

                    - Dorota Koczorowska

                    - Łucja Góra

                    - Eliza Wardęcka

        

       • klasy I SP

       miejsca równorzędne:

       - Gabriela Nasiłowska

       - Nikola Kałużna

       - Gabriela Rybarczyk

       - Klara Sobolewska

       - Joanna Krupa

       • klasy II SP

        - Maja Brzęcka

        - Lena Drewniak

        - Maria Cieśla

        - Wiktoria Różewicz

        - Julia Łukasik

        - Laura Zdończyk

       • klasy III SP

       - Roksana Wiśniewska – Moczadło

       - Michalina Bejanek

       - Maria Popiela

       Gratulujemy!!!!

      • Międzynarodowe badanie wyników nauczania przyrody i matematyki.

      • Dnia 9.05.2019r odbyło się międzynarodowe badanie wyników nauczania przyrody i matematyki organizowane przez TIMSS. Wzięły w nim udział dwie klasy czwarte ,,c” oraz ,,g”. Testy trwały 72 minuty. Następnie uczniowie wypełniali ankiety dotyczące obu przedmiotów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.  Koordynatorem w/w badań w naszej szkole była p. Justyna Głowacka

      • Anonimowa skrzynka na sygnały

      • W okolicach sekretariatu znajduje się skrzynka na anonimowe sygnały.

      • Uwaga ósmoklasiści...

      • Drodzy Uczniowie kl. 8!

       Szanowni Rodzice ósmoklasistów!

       Każdy z Was otrzyma od swojego wychowawcy lub nauczyciela informatyki pasek z loginem i hasłem do swojego konta w systemie naboru. Ze szczegółowymi zasadami logowania można zapoznać się w filmie instruktażowym umieszczonym w linku na górze strony pod tytułem: Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych 2019\2020. W linku Informator o Szkołach Średnich 2019\2010 można zapoznać się z aktualną ofertą szkół w naszym mieście. Właściwa strona do logowania znajduje się w linku na górze strony pod tytułem: Nabór do Szkół Ponadpodstawowych. Ze względu na dużą liczbę kandydatów, Urząd Miasta w Koninie stworzył młodzieży możliwość wyboru większej ilości szkół, w których chcieliby się uczyć. Rejestracja trwa do 31 maja 2019 r. do godz. 15.00.

      • KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

      • Kolejna edycja konkursu na wykonanie palmy wielkanocnej rozstrzygnięta! Wczoraj w Klasztorze oo. Franciszkanów ogłoszono wyniki konkursu. Komisja artystyczna w składzie: Elżbieta Barszcz, o. Przemysław Kolenda i Renata Rudowicz ze zgłoszonych 65 prac nagrodziła 35 palm, z czego 10 NAGRODAMI GŁÓWNYMI i 25 NAGRODAMI równorzędnymi. Z naszej szkoły nagrodę główną otrzymała ARETA PAWLICKA z kl.6b !!!

                                             Gratulujemy!!!

      • Ogólnopolski konkurs plastyczny

      • OGÓLNOPOLSKI  KONKURS  PLASTYCZNY „ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI KARMELU”

       28 kwietnia 2019 r. odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego  Konkursu Plastycznego

       „Święci i błogosławieni Karmelu”

       Na 1424 osoby biorące udział w konkursie NAGRODY z naszej  szkoły otrzymali:

       Tobiasz Patrzykąt kl.1d

       Maria Trzos kl.4f

       Nikola Kasperaszek kl.6c

       Maja Szymańska kl.7c

                                                    Laureatom serdecznie gratulujemy!!!

      • "Czerwieńcie, zieleńcie się słowa..."

      • Dnia 26 kwietnia odbyło się spotkanie Finałowe 27. Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych "Czerwieńcie, zieleńcie się słowa..." w Strzałkowie. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Areta Pawlicka z klasy VI b oraz Wiktor Szałek z klasy V b. Oboje otrzymali nagrody. GRATULUJEMY SUKCESU! 

       Nieco wcześniej, w kwietniu, w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Poznaniu naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Areta Pawlicka z klasy VI b i Monika Wysokowicz z klasy VI b. Obie dziewczyny przeszły do ścisłego finału konkursu. W finale Areta Pawlicka zajęła II miejsce. GRATULUJEMY!

      • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

      • 5 kwietnia odbyły  się szkolne eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania.  I tak  poziomy  klas reprezentować będą:

       Klasy III- Tola  Filipczak z kl.3a

       Klasy IV- Maria Kałużniak z kl.4e

       Klasy V-  Amelia Nowak z kl. 5f

                   Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas konkursu międzyszkolnego!!!

      • 27. Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”

      • 5 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbyły się eliminacje do wzmiankowanego konkursu. Nagrody wraz z nominacjami do finału otrzymały  Wiktor Szałek z kl. Vb i Areta Pawlicka z kl.VIb. Wyróżnienia natomiast odebrały: Oliwia Bednarska z kl. Id  i Aleksandra Waliszewska z kl. Ib oraz Ewa Szczepankiewicz z kl. VIb.  Nagrody otrzymali również Monika Wysokowicz z kl.VIb oraz Maciej Rogala z kl.VIIc reprezentujący tym razem MDK.
       Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w finale konkursu!

      • INFORMACJA WIELKOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

      • Informacja dla rodziców

       Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki (1) i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku (2).

       Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia (3).

       W sytuacji strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców uczniów.

       Zapewnienie opieki (4) odbywa się zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno - wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.

       Dyrektor jest odpowiedzialny za powiadomienie rodziców o sposobie i miejscu zapewnienia przez szkołę lub przedszkole zajęć opiekuńczych w czasie strajku, w tym wskazanie innych miejsc opieki zorganizowanych przez organ prowadzący (5).

       Podstawa prawna:

       1. Art. 68 ust. 1 pkt 6 i ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. — Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) oraz $ 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Natodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 t. poz. 69, z późn. zm.).
       2. Art. 7 ustawy z 26 stycznia 1982 r. — Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2018 t. poz. 967, z późn. zm.).
       3. $18 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).
       4. Art. 44 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. — Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz.U. z 2017 t. poz. 1611), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2017
       1. poz. 703) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z. dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 204).
       1. Art. 10 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. — Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).