• Konkurs Plastyczno - Literacki "Z Maryją w nowe czasy"

• 16 grudnia odbyło się podsumowanie - Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno - Literackiego "Z Maryją w nowe czasy". Z naszej szkoły laureatami zostali:

I miejsce - Oliwia Bednarska, Maria Trzos, Amelia Kałużna,

II miejsce - Nikola Kałużna, Maria Łechtańska, Adriana Chorbińska, Julia Woźniak,

III miejsce - Weronika Chorbińska, Bartłomiej Helgizer, Tobiasz Patrzykąt, Martyna Dopierała

• Szkolne Koło Wolontariatu

• We wtorek 17 grudnia  uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami wybrali się do konińskiego hospicjum, by złożyć życzenia ofiarując kartki własnoręcznie wykonane oraz wspólnie pokolędować. Był uśmiech, łzy wzruszenia i dobre słowo na święta i nadchodzący czas.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• 13 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski kwalifikujący do dalszych etapów konkursów: " Czerwieńcie, zieleńcie się słowa..." oraz  Konińskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury przyznało:

I miejsca:Oliwii Bednarskiej (zakwalifikowana do konkursu "Czerwieńcie, zieleńcie się słowa...") Mateuszowi Zaradzkiemu (zakwalifikowany do Konińskiego Konkursu Recytatorskiego)Klarze Sobolewskiej (zakwalifikowana do "Czerwieńcie, zieleńcie się słowa...") Aleksandrze Waliszewskiej (zakwalifikowana do Konińskiego Konkursu Recytatorskiego)Aleksandrze Charytoniuk (zakwalifikowana do " Czerwieńcie, zieleńcie się słowa...) Antoniemu Kuznowiczowi (zakwalifikowany do Konińskiego Konkursu Recytatorskiego oraz "Czewieńcie, zieleńcie się słowa...")

II miejsca:Wiktorii Kapturskiej Szymonowi Mazurowi Dianie Ivaniuk Klaudii Sroczyńskiej

III miejsce Amelii Jędrzejczak

Wyróżnienia przyznano:Mateuszowi ŚmigielskiemuAnnie RymarowiczArturowi RogowiczowiZuzannie Milczuk

Sedecznie gratulujemy i trzymamy kciuki podczas dalszych etapów!!!

• Zajęcia profilaktyczne

• 9 grudnia odwiedzili naszą szkołę studenci Państwowej Wyzszej Szkoły Zawodowej, którzy przeprowadzili z dziećmi zajęcia profilaktyczne. Dotyczyły one zdrowego odżywiania, a szczególnie zawartości cukru w cukrze.

• Dzień Wolontariusza

• Dnia 9 grudnia w ramach Dnia Wolontariusza uczniowie klas 6 spotkali się z p. Krzysztofem Zielińskim- przedstawicielem Hospicjum im. Jana Pawła II w Koninie.

• Jarmark św. Mikołaja

• Mikołajki

• W MIKOŁAJKI nasi uczniowie wraz z s. Emilianą i opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili chorych w konińskim hospicjum życząc zdrowia oraz obdarowując wszystkich słodkim upominkiem i uśmiechem. Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Hospicjum, jak zawsze, za ciepłe przyjęcie pełne wzruszeń!!!

• Barbórka

• Dnia 3 grudnia w przeddzień Barbórki klasy drugie spotkały się z Panem Andrzejem Ignaczakiem- górnikiem konińskiej Kopalni Węgla Brunatnego. Dzieci wysłuchały ciekawej prelekcji na tema pracy górnika oraz    zapoznały się z odświętnym strojem górników.

• Imieniny Mikołaja

• W naszej szkole odbyły się Imieniny Mikołaja. Gośćmi specjalnymi były dzieci i opiekunowie z okolicznych zaprzyjaźnionych przedszkoli. Dzieci wspólnie z nami tanczyly,śpiewały i obserwowaly świąteczny spektakl muzyczno - teatralny. Dziękujemy młodym wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałą prezentację swoich talentów,a małym przyjaciołom i ich opiekunom  za odwiedziny.  Było nam niezwykle miło Was gościć.