• Międzyszkolny Turniej Świetlic

• 22 listopada odbył się kolejny etap Miedzyszkolnego Turnieju Świetlic - Piosenka, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. Naszą szkołę  w konkursie piosenki reprezentowały: Zuzia Walkowiak, Oliwia Bednarska, Marysia Wisniewska oraz Julia Woźniak  z kl.2d. Spośród wszystkich konińskich szkół nasza uczennica Julia Woźniak zdobyła II miejsce!!!! Dziękujemy wszystkim reprezentantkom . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• 10 edycja Miejskiego Konkursu "Mój przyjaciel miś"

• 25 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 odbyło sie podsumowanie 10 edycji Miejskiego Konkursu "Mój przyjaciel miś. Wyróżnienia otrzymali: Maria Wiśniewska z kl. 2d oraz Rafał Siepka z kl. 3d. Serdecznie gratulujemy!!!

• Zostań św. Mikołajem!

•  22 listopada odbyło sie przekazanie przygotowanych przez uczniów naszej szkoły upominków mikołajkowych dla dzieci z oratorium w Przemyślu. Na ręce s. Moniki Sudy - Dyrektor Oratorium przekazano 66 paczek, które trafią do Wychowanków Świetlicy Profilaktyczno- Wychowawczej w Przemyślu z okazji św. Mikołaja. Wszystkim   Rodzcom, Dzieciom i Nauczycielom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy!!!  Pamietajcie, warto być dobrym!!! Ofiarowane komuś dobro wraca zawsze do nas ze zdwojoną siłą!!!

• Szkoła Małego Inżyniera

• Nasza szkoła została zgłoszona do programu Szkoła Małego Inżyniera. Bardzo prosimy na oddanie głosu na naszą szkołę.Link poniżej.

• 30 Rocznica Konwencji o Prawach Dziecka.

• Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów 30 Rocznicy Konwencji o Prawach Dziecka pod hasłem "Dla każdego Dziecka Dzieciństwo". Z inicjatywy naszego radnego Młodzieżowej Rady Miasta Konina - Dawida Pietrzaka, za przyzwoleniem Dyrekcji szkoły, nagraliśmy krótki film ukazujący ciekawe oblicze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie. oraz wspomnienia z dzieciństwa jej pracowników. (film na szkolnym Facebook - tutaj wkrótce)

• Z wizytą w przedszkolu.

• 31 października nasza MDP funkcjonująca w szkole pod opieką Pani Agnieszki Szparagowskiej, gościła w Przedszkolu nr 15 w Koninie. Młodzi strażacy opowiadali o  roli w życiu straży oraz szkoły, angażowaniu się w różne przedsięwzięcia. Podczas spotkania przekazywali zdobytą wiedzę oraz zachęcali do poszerzania  szeregów uczniów naszej szkoły. Było miło, zabawnie i bezpiecznie

• Święto Niepodległości

• 8 listopada "Trójka" uroczyście obchodziła Święto Niepodległości. Podczas apelu uczniowie podziwiali występy swoich kolegów i koleżanek. Był utwór Fryderyka Chopina, piosenka, wiersz oraz krótkie przedstawienie taneczne o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Nasza szkoła przystąpiła także do Ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu!

• Lekcje z Filharmonią

• „Chochlik”, „Piosnka litewska”, „Kotek”, „Pióreczko” to pieśni, które muzycy Filharmonii Kaliskiej w czwartek 14 listopada zaprezentowali młodej publiczności z naszej szkoły podczas koncertu poświęconego polskim kompozytorom. Joanna Słowińska zaczarowała utworami Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i Witolda Lutosławskiego. Dzieci, oprócz pieśni, wysłuchały także kilku kompozycji instrumentalnych w wykonaniu Macieja Bąka – fortepian, Szymona Półtoraka – skrzypce i Marii Szymkiewicz – kontrabas.

• Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny "Moje spotkanie z muzeum"

• 15 listopada o godzinie 12 w muzealnym zamku otworzono  wystawę pokonkursową "Moje spotkanie z Muzeum". Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym składamy jeszcze raz gratulacje, a wszystkich państwa zapraszamy do zobaczenia prac młodych artystów w sali klubowej zamku. Z naszej szkoły laureatami zostali: II miejsceHanna Muzykiewicz i Antoni Kuznowicz kl.2bWyróżnienia:Kostek Wojciński kl.2cMaria Łechtańska kl.2dKlara Sobolewska kl.2b