• Centrum Mistrzostwa Informatycznego

• Od października do czerwca będą odbywać się w naszej szkole zajęcia w ramach programu CMI - Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym. Planowany jest nabór do 2 grup. Na poziomie klas IV - VI oraz klas VII - VIII. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu w 2 godzinnych blokach lekcyjnych. Zajęcia w pierwszym semestrze przeznaczone są na wprowadzenie podstaw języków programowania takich jak: scratch, python, C++.   W drugim semestrze zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem zakupionych przez szkołę robotów. Zapisy prowadzi i szczegółowych informacji udziela p. Sławomir Olejniczak. Ilość miejsc ograniczona. Informacje na temat projektu są także dostępne na stronie projektu w linku poniżej. Zajęcia dla dzieci w ramach projektu są bezpłatne.

• Roboty edukacyjne, które wprowadzą uczniów w świat programowania

•

Od roku szkolnego 2019/2020 uczniowie naszej szkoły podczas edukacji informatycznych będą mogli korzystać z interaktywnych robotów edukacyjnych. Photony poprzez aplikację mobilną uczą dzieci podstaw programowania, pomagają im rozwijać kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia.
              Życzymy miłej nauki poprzez zabawę z robotami.