Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie

Konstytucja 3 Maja

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice, drodzy  Uczniowie!

Zbliża się kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, już 229-ta.

Zapamiętamy ją zapewne szczególnie, poprzez wyjątkowość sytuacji, w której wszystkim nam przyjdzie ją świętować – razem, ale osobno.

Zapraszamy Was do uczczenia tego jednoczącego Polaków wydarzenia razem z nami. Zamek Królewski w Warszawie wraz z kadrą naukową przygotował wyjątkową edycję lekcji historii: 3maj po królewsku. Pozwoli ona dotrzeć do uczniów oraz podopiecznych w sposób uwzględniający powagę dzisiejszej sytuacji. Dzięki materiałom możecie Państwo zaangażować dzieci i młodzież w atrakcyjny, a jednocześnie prosty sposób.

Znajdziecie tutaj: film poświęcony Konstytucji 3 maja, jej akt prawny, zdjęcie oraz opis postaci historycznych ze słynnego zamkowego obrazu Jana Matejki Konstytucja 3 maja 1791.

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów wraz z rodzicami do zapoznania się z przygotowanymi materiałami !